21 Nisan 2011 Perşembe

tiyatroları seviyoruzBursa'ya Müjdat Gezen Sanat Merkezinin açıldığını biliyordum ama nerde olduğu hakkında pek bilgim yoktu.
Öğretmen bir arkadaşım sınıfındaki çocukları gösterimde olan oyuna götürmüş ve  çok beğenmişlerdi.
Bana da mutlaka Emir'i götürmemi tavsiye etti.
Bizde hemen biletimizi alıp Ali Baba ve Kırk Haramiler adlı oyuna gittik...Oyun yarım saat sürdüğünden hiç sıkılmadı ve bitmesini hiç istemedi.Bu sefer en önde oturduk, tabii ki izlemesi çok zevkliydi.İlgisi dağılmadığından pür dikkat izledi  ama arada arkasına dönüp arkadaşı Tuna'ya seslenmeyi de ihmal etmedi.Alkış yaptı,güldü,sorular sordu,karakaçana 'tavşan' diye seslendi...
Oyun bitince kostümlü olan oyuncular çocuklarla fotoğraf çektirmek için geri geldiler.Bizim ki biraz çekinerek yanlarına otursada,tekrar tekrar 'yine seyredelim anne' diye günlerce istekte bulundu.Diğer gittiğimiz tiyatro ise Tayyare Kültür Merkezinde Kuşbakışı oyunuydu.Ön sıralar okulla gelen miniklere
ayrıldığından bu sefer orta sıradan seyrettik.Oyun 45 dakika sürdü ve Emir bu oyunu da hiç sıkılmadan izledi.Oyun bitiminde sahnenin önüne doğru gitti.Oyuncuların geri gelmesini bekledi ama geri gelmediler,tabii bizim oğlan durur mu  palyaçoyu görmek istiyorum diye tutturdu.Önde bekleyen görevli bayan seni yanlarına götürmemi istermisin? diye sorunca,ana-oğul atladık hemen.
Atladık atlamasına da Emir yeni insanlarla tanışma konularında niyeyse çok çekingen olmaya başladı.
Yanlarına benim zorlamalarımla gitti ve fotoğrafı bile zor çektirdi.*son söz:tiyatroları ana-oğul seviyoruz.(baba ise..:(( )

4 yorum:

 1. Oyun da çok önemli sevmesi açısından. İşlerine gelmeyen oyunları izlemiyorlar valla :))
  Bizimki Şirinler'e bayıldı ama diğer oyunu hiç izletememiştim.
  Birde yanlarında mutlaka sevdiği bir arkadaşı olmalı. Daha güzel izliyorlar öyle, tecrübeyle sabit :)))

  YanıtlaSil
 2. Bloglar açıldı diye geziniyorum keyfimce.. burdan bir tık önce gee bir tiyatro postu okudum ve gıpta ettim.. burda da karşıma çıkınca bu bir işaret herhalde.. sen de çocuğunu götür diye:)

  YanıtlaSil
 3. müjdat gezen in çocuk tiyatroları çok güzel oluyor, biz de kaçırmıyoruz ankara dakileri..

  YanıtlaSil
 4. Emine;çok haklısın,gerçektende istediği oyunu seyrediyor.

  Deli anne;yaa birde İstanbul'da yaşıyorsun,evet bu sana bir işaret onlarca oyun var götür kuzuyu sende.

  anne kaleminden;keşke yılda 1 tane değilde çok çocuk oyunu çıkarsalar.:((

  YanıtlaSil